DİRİNLER MAKİNA ÜRETİME GÜÇ KATAN FUARLARDA…

Dirinler Makina, Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 11. Metal İşleme Teknolojileri Fuarı’na katıldı.

TÜYAP Fuarcılık tarafından düzenlenen, alanında sektörlerin liderlerini biraraya getiren Fuarda, 6 salonda toplam 40 bin m2lik kapalı alanda firmaları çeşitli ürünlerini sergilediler.

6-9 Aralık tarihlerinde düzenlenen fuarda, Dirinler Makina ve Dirinler Sanayi Makinaları 22 ülkeden 344 katılımcı firma arasında yerini aldı.

Metal işleme makineleri, taaşlı imalat makinaları, CNC tezgâhları, sac işleme teknolojileri, boru, profil işleme makineleri, vinç sistemleri, imalat sanayinde kullanılan makine ve yan sanayileri, el aletleri, teknik hırdavat, bağlantı elemanları, iş güvenliği, depolama ve raf sistemleri, elektrik, elektronik, otomasyon ve aydınlatma, endüstriyel su teknolojileri Ile ilgili firmaların yeraldığı fuarda, Dirinler de pres ve CNC makinalarını sergiledi.

Fuarda, Dirinler Sanayi Makinaları tarafından Drinns markası adı altında Türkiye’de ilk defa üretilen Gezer Köprü CNC Model İşleme Makinesi ve CNC torna makineleri sergilendi.

Kuruluşundan itibaren pres makinaları ile ünlenen ve yükselişini sürdüren Dirinler Makina’nın standında C Tipi Eksantrik Presler de sergilendi. 110, 160 ve 250 tonluk Dirinler presleri müşterilerden büyük ilgi gördü.

50’yi aşkın ülkeye ihracat yapan Dirinler Makina, ayrıca, Japonya’da üretilip Dirinler Makina’nın satışını yaptığı “Yamada” markalı ve dakikada 4000 vuruş yapan dünyanın en hızlı presini sergiledi.

Dirinler Makina Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dirin, 1952 yılında kurulan Dirinler Şirketler Grubu’nun makine yapan makine ürettiklerini belirterek, Dirinler Makina’nın 60. yılındaki başarısından büyük gurur duyduklarını belirtti. Dirin, yeni üretilecek makinelerle daha fazla büyümeyi hedeflediklerini bildirdi.

Dökümdeki modellerin üretimi için de kullanılan “Gantry” tipi CNC model işleme makinasının, müşterilerden en çok rağbet gören makinalardan biri olduğunu söyleyen Mustafa Dirin, ürettikleri pres ve CNC makinalarıyla küresel pazarda rekabet etmeyi birincil hedef olarak seçtiklerini belirtti.

 

 

 

 


     turkey-new-logo-720x340.jpg